malalazienka

Typowa łazienka o powierzchni 4,6m2 w bloku z minimalnym budżetem. Materiały były dobierane bardzo starannie aby osiągnąć odpowiedni efekt wizualny, zachować odpowiednią jakość produktów i nie przekroczyć sumy przeznaczonej przez inwestorkę.

Duży blat pod wpuszczaną umywlkę pozwolił na schowanie pralki

umywalkablatowa

Najważniejszą częścią łazienki jest duży blat, który zajmuje całą ścianę. Centralne miejsce zajmuje umywalka wpuszczana w blat o wymiarach 60×45. Pod blatem mieści się pralka a pozostałą część zajmują pojemne półki zasłonięte przesuwanymi frontami.

ścianę nad blatem na całej szerokości wypełniono lustrem zamiast płytek. Ten zabieg znacznie powiększa optycznie niewielkie pomieszczenie. W lustrze ładnie odbija się widok elementów dekoracyjnych.

Wanna Integra pasuje idealnie

wanna_integra

Przeciwległą ścianę zajmuje wanna Besco Integra 170cm o nietypowym ergonomicznym kształcie, która idealnie pasuje do małych łazienek. Do wanny można zamówić też parawan 2 lub 3 elementowy, który dodatkowo zwiększy funkcjonalność łazienki. Inwestorka zaplanowała zamontowanie parawanu w kolejnym etapie.

przestrzeń nad wanną wykorzystano na 2 wnękowe półki, w których mieszczą się rozmaite przybory toaletowe.

kolory w łazience

bathroommirror

Dominującym kolorem w łazience jest szarość. Wybrano płytki cement white (odcień jasnej szarości) w formacie 30×60 na ściany i cement grey 60×60 na podłogę. Płytki mają ciekawą teksturę w postaci delikatnej, przecieranej faktury widocznej pod światło   i satynową powierzchnię. Jako dodatki zastosowano aluminiowe listwy tworzące 3 poziome pasy podkreślające linie lustra. Szare płytki bardzo ładnie łączą się               z ciepłym odcieniem drewna na blacie a całości dopełniają dodatki i oświetlenie w kolorze czarnym oraz biel ceramiki i wanny.

swiatlowlazience

Projekt ten jest przykładem tego, że pomimo niskiego budżetu i niewielkiej przestrzeni  łazienka może wyglądać stylowo i nowocześnie. W realizacji projektu wykorzystane zostały tanie płytki i niestandardowa wanna, która musiała zmieścić się na małym metrażu. Jednak  efekt końcowy został uzyskany poprzez umieszczenie oryginalnego oświetlenia w postaci czarnych lamp sufitowych, oraz ogromnego lustra, które optycznie powiększa całe pomieszczenie. Dodatkowo drewnopodobny blat nadaje wnętrzu ciepła i sprawia, że łazienka jest bardziej przytulna.