często odpowiadam na pytanie: jak mam zrobić pomiar łazienki?

Wiele osób przygotowując się do remontu łazienki, zleca usługę zaprojektowania łazienki projektantowi wnęrz. Już na początku pojawiają się wątpliwości co do właściwego sposobu zmierzenia, narysowania i naniesiania wymiarów pomieszczenia. Czasami klienci podają wymiary z pamięci bez sięgania do notatek. Mam duże wątpliwości co do dokładności takich wymiarów. Bez wachania, „z głowy” podają wymiary typu: dwa i pół metra szerokości na trzy metry długości.To jednak nie załatwia sprawy.

Aby projekt był dokładny trzeba zrobić rysunek pomieszczenia, zaznaczyć dokładne wymiary, wysokość pomieszczenia, zwymiarować dzwi i okna, zaznaczyć przyłącza do umywalki, kabiny natryskowej, toalety, grzejnika. Ustalić gdzie znajdują się piony kanalizacyjne. Jeśli łazienka znajduje się na poddaszu to dobrze będzie narysować widoki ścian.

poniżej zamieszczam krótką prezentację która w skrótowy sposób pokazuje jak zrobić dobrze zwymiarowany rysunek łazienki

na co zwrócić uwagę, gdy sam chcę narysować wymiary łazienki?

Pierwszą rzeczą jaką potrzebujesz gdy zlecisz projekt łazienki gratis będzie rysunek pomieszczenia z wymiarami, który powinieneś dostarczyć projektantowi. Chcesz zrobić rysunek sam? brawo! ale zrób to dokładnie. Pamiętaj aby zwrócić uwagę na ważne punkty:

  • zwymiaruj także drzwi i okna, długość, odległość od ściny, wysokość, wysokość parapetu
  • narysuj w których miejscach mają być umieszone umywalki, Wc, grzejnini i inne elementy
  • zaznacz w którym miejscu są istniejące przyłącza kanalizacyjne i napisz wymiar
  • jeśli są skosy w pomieszczeniu to postępuj zgodnie z instrukcjami na powyższym filmie,

 

czy ktoś może przyjechać i zwymiarować moją łazienkę?

 

O przygotowanie rysunku pomieszczenia z wymiarami możesz poprosić swojego wykonawcę.

Oczywiście, mamy też usługę inwentaryzacji pomieszczenia. Za dodatkową opłatą nasz projektant przyjedzie wymierzy i zrobi dla Ciebie rysunek pomieszczenia. Przy okazji można zasięgnąć porady projektanta co do rozwiązań funkcjonalnych.

Miejscowości w których możemy zrobić pomiary pomieszenia i projekt łazienki: Nysa, Głuchołazy, Otmuchów, Paczków, Grodków, Ziębice, Kamieniec Ząbkowicki, Niemodlin, Łambinowice, Prodnik, Krapkowice, Opole.

o szczegóły zapytaj projektanta wnętrz tel. 604138762 chętnie odpowiemy na każde pytanie.

lub zarejestruj się na stronie projekt łazienki

 

sprawdź też inne przydatne porady na naszym kanale youtbe: Arka-ceramika youtube